Thoughts

Dnes jsem se rozhodla napsat další článek o sebelásce. Pár věcí, který vám pomůžou se mít rády takové jaké jste.

Jednou z nejdůležitější věcí je přestat se porovnávat s ostatními. S lidmi, co vidíte na ulici nebo sociálních sítí. Ano. V dnešní době sociálních sítí je velmi těžké se s nikým neporovnávat.
Všude vidíte dokonalé vlasy, make up nebo “no makeup“ fotky, dokonalá těla a tak se zdá, že vidíme i dokonalé životy. Ale tak to není. Lidé na sociálních sítí ukazují jen to, co chtějí. Jen to, co si myslí, že vy chcete vidět. Tak, aby jste si mysleli, že mají perfektní život. Ani ta holka s krásnými vlasy je nemá vždy krásné a má je třeba celý týden v drdolu. Ta holka s dokonalou postavou každé ráno běhá a celý večer cvičí. Ta holka s dokonalou pleti použila jen filtr, který ji krásnou pleť udělal.
Ne všechno je reálné. Něco je prostě jen iluze. Pro změnu se zkuste porovnávat sami se sebou. S tím člověkem, kterým jste byli před týdnem, měsícem, rokem. A nemyslím teď to, jak jste vypadali ale to jak jste se cítili, jaké jste měli cíle a sny. Prostě to, jaký jste byli povahově. Vím, že to zní jako “cliché“ ale vážně to zkuste. Půjde to!
Zkuste si na papír napsat, co na sobě máte rádi a co na sobě až tak nemusíte.
Zamyslete se nad tím. Určitě najdete na sobě mnoho věcí, které máte rádi. A nemyslím teď jen vzhledově ale hlavně povahově. A na to, co na sobě až tak nemusíte můžete časem zlepšovat.
Cesta k lásce k sobě samotnému se neobejde bez starostlivosti o sebe. Vařte zdravá  jídla, cvičte, hezky se oblékejte a bavte se. Dopřejte si den jen pro sebe a užívejte si sebe samotnou. Užívejte si samotu.
Veřte mi. Všechny tyto věci ovlivňují vaše myšlení o sobě samotné. Když si uvaříte zdravé jídlo, budete mít ze sebe dobrý pocit. A budete se cítit lépe. Šťastněji. Po běhaní se vám vyplaví do těla endorfin, známý také jako hormon štěstí. Díky němu, budete mít lepší náladu, zbavíte se stresu a navíc budete mít po běhaní dobrý pocit z toho, že jste pro sebe něco udělali! Víte, co tím myslím?
Říkejte si, že se milujete. Každý den si alespoň dvakrát řekne, že se milujete. Před zrcadlem. S makeupem i bez něj. A hezky se na sebe usmějte!
Sebeláska je o odpuštění sobě samému za chyby, které jste v minulosti udělali. Je o přijetí sebe samého takového, jaký jste. Je o uctí k sobě samému. O tom, najít klid ve své duši a nestydět se za to, kdo jste a jací jste. A vše to chce čas. Nebudete se mít rádi během noci.
A samozřejmě zde budou špatné dny, kdy se budete nesnášet. Kdy nebudete chtít vylézt z postele a jít mezi lidi. Ale přesto v sobě tu sílu najdete a půjdete. A už jen to vám zlepší den a ten další bude už lepší! Vše totiž záleží na Vás a na tom jak, jak se vidíte vy.
Co si myslíte o sebelásce vy? Máte se rádi?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *