Buďme vdeční

Thoughts
Dnes jsem měla v plánu psát uplně jiný článek.  Ale během dne, jsem se dozvěděla něco, co se stalo.  A ikdyž se to netýkalo přímo mě, uvědomila jsem si, jak hrozně málo stačí k tomu, aby se nám změnil celý život. A také to, jak hrozně málo si vážíme lidí v našich životech, zdraví a věcí, co máme.

 

Važte si každého ráno, kdy se probudíte a zjístíte, že jste na živu a jsou na živu i ostatní.
Važte si každého dobrého kamaráda a dejte mi vědět, že ho máte rádi, takového jaký je.
Buďte vděční za každý den, kdy můžete jít do školy a vzdělávat se. Jsou zde lidé, kteří studovat nemohou a to z různých důvodů.
Buďte vděční za každé jídlo, co sníte a zbytečně s ním neplýtvejte. Protože tu jsou lidé, co by za to jedno jídlo dali vše, co mají.
Važte si toho, že se ráno probouzíte pod střechou a nekape vám na hlavu.
Važte si rodičů, kteří se pro vás snaží udělat vše, ikdyž to znamená, že oni sami se musí něčeho vzdát.
Važte si svého těla. Toho, že můžete chodit. Toho, že můžete vidět i slyšet. Toho, že můžete mít děti a toho, že jste zdraví. Protože to je jedna z nejcennějších věcí v našich životech.
Také si važte svého přítele/přítelkyně. Protože i přes všechny hádky a neshody, jsou tu pro vás. Každý den jim dejte najevo, jak moc je milujete. Protože může přijít den, kdy jím to najevo už nebudete moc dát.
A co vlastně tímto chci říct? Važte si každého okamžiku ve svém životě. Dobrého i špatného. Časem všechno zlé bude dávat smysl. Každý krok, každá chyba a každý úspěch. Všichni lidé, co vám vstoupili do života.
Život je pestrobarevný a plný dobrodružství. A tak si užívejme každého okamžiku. Každé věci, co si pořídíme, každého pocitu a každého člověka. Učme se novým věcem, překonávejme sami sebe a své hranice. A milujme sebe i ostatní.
Važte si každé maličkosti, která se vám během dne stane. Toho, že se ráno probudíte s východem slunce. Toho momentu, kdy se s kamarádem/kamarádkou smějete tak, že vás bolí břicho. Toho neznámého člověka, který se na vás na ulici usmál. Protože právě díky těmto maličkostem váš den bude tisíckrát hezčí. 

2 thoughts on “Buďme vdeční”

  1. Nevím, co se stalo, ale muselo to být hrozné.. až mě to trochu dojalo a vzalo za srdce, kolik pravdy v tom článku je. Musíme si vážit všeho co máme, být vděční za všechny možnosti, které se nám nabízejí. Měli bychom si více říkat, co pro sebe znamenáme. Měli bychom dělat více krásných gest, více si pomáhat, snažit se dělat dobré skutky.. Nedávno jsem psala na svůj blog článek o krásném skutku, který pro mě jedna neznámá slečna udělala, jen proto, že zjistila, že trpím vážnou nemocí.. a její vysvětlení bylo, že mi jen chtěla udělat radost. Bylo to krásné a strašně moc si toho vážím 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *